Абонамент за бюлетин
Селата в България. Посоки за туризъм и култура
-10%

Селата в България. Посоки за туризъм и култура

ISBN: 9789542816652
Издател: Сиела
Издадена: 2015
Брой страници: 188
Корица: Мекa
Език: Български
Корична цена: 16.00 лв.
Цена: 14.40 лв.
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: География, География на България, Спорт и туризъм, Туризъм и пътеводители
В първата по рода си книга за селски туризъм в страната се опитваме да обхванем повечето налични факти за атракции и услуги, които търпят и бъдещо развитие. В общата част на книгата проследяваме текущото състояние на селския туризъм, неговите алтернативни варианти и допира му с културата на местните общности. За първи път правим анализ на отделните туристически региони в страната и потенциалa им за развитие. Фокусираме внимание върху зелените алтернативи, културните аспекти на съвременните форми на изкуство в селска среда, развитието на поклонничеството и екологичния туризъм. Важен момент са темите за чистата храна, меда, виното, коприната и маслодайните рози. Цялостния дух на първата част на книгата е внушението, че туристите по селата са чакани гости, а собствениците на местата за настаняване са домакини и бъдещи приятели.

В специализираната част на книгата насочваме гостите към 39 конкретни села из цялата страна. Подбора сме направили на случаен принцип, но с цел да дадем представителна картина за селския туризъм в България. Всяка статия е метафоричен вход към конкретен туристически регион или съседни дестинации. Статиите изградихме с лично отношение и след целенасочени посещения на местата. В тях има много местни легенди, любопитни факти за фолклорните и кулинарните традиции, интересни сравнения между етнографските групи и различните социални модели на българското село през годините.

В последната част на книгата сме събрали пет кратки истории на млади дами, които описват техни пътувания из страната. Това са увлекателни разкази, в които даваме възможност на пишещи любители да споделят техни впечатления от тематични пътешествия в селска среда. Целта на тази част на книгата е да провокира допълнителен интерес към споделянето на пътешествия чрез текст и снимки. Обявяваме отворен конкурс за фотопис на тема „Хляб и сол- традиционното гостоприемство“. Чрез него търсим обратна връзка с читателите на тази книга и бъдещи пътешественици сред красотите на провинциaлна България.

Всичко това е гарнирано с над двеста авторски фотографии и жив изказ с намигване към проблемите, както и практични съвети.

Това е първата по рода си книга за селски туризъм в последните десетина години. Вярваме, че веднага след издаването й, тя ще заживее собствен живот и нарицателно ще бъде наричана „селския гид“. Предполагаме, че след изчерпването на първия тираж ще има нужда от нова подобрена версия с допълнителните атракции и услуги, които ще се появят през следващата календарна година. Целевите публики са гарантирани, а държавата на практика е дезертирала от реклама на селските райони като места за туризъм. В тази тема интересът на бизнеса и читателите може само да расте в бъдеще време.

Книги, подобни на "Селата в България. Посоки за туризъм и култура"

50 най-добри къмпинги в България

50 най-добри къмпинги в България

29.90 лв.
Чепън. Три уши. Въртоп планина
-10%

Чепън. Три уши. Въртоп планина

Димитър Тонин

22.50 лв.
Мистичните пътеки на България
-10%

Мистичните пътеки на България

Ирена Григорова

16.20 лв.
52 екопътеки за всеки
-10%

52 екопътеки за всеки

Ели Иванова

18.00 лв.
От Балкана до Дунав: Идеи за пътешествия в Дунавска България
-10%

От Балкана до Дунав: Идеи за пътешествия в Дунавска България

Весела Николаева, Гавраил Гавраилов, Михаил Михов

16.11 лв.

Други книги от Гавраил Гавраилов

Коментари за "Селата в България. Посоки за туризъм и култура"
Добави коментар »
 
Полетата, отбелязани със *, са задължителни.
Моля, използвайте кирилица!
Мнения, които нарушават добрия тон, ще бъдат изтривани от администратора.
Име*
E-mail
Антиспам код*   генерирай нов код
Коментар*

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах