|
|
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: Икономика и право, Икономическа литература, Микроикономика
С развитието на териториално-устройственото планиране през 70-80-те години на миналия век в България се правят първите опити за комплексно разглеждане на въпроснте на жилището като интегрален елемент на националната обществено-икономическа структура. Това, обаче, се случва главно в теоретичен план и не се обвързва с конкретни управленски решения при различните тогава политически и икономически условия.
Настоящото изследване разглежда темата за жилището и жилищната политика в контекста на увеличаващия се в глобален аспект конфликт между природата и създадената от човека изкуствена среда в нейните разновидности. Темата за устойчивото развитие има многоомбразни измерения, като голяма част от тях касаят жилището и средата на обитаване. В по-тесен контекст книгата цели да подпомогне научните изследвания и формирането на необходимите управленски политики в една мултидисциплинарна област, каквато е функционирането на жилището като част от пространствения, икономическия и социален организъм на България. В книгата се формулират основните проблеми и задачи, които стоят пред жилищната политика в България въз основа на анализ на теорията и практиката в европейските страни. Книги, подобни на "Жилищна политика и устойчиво развитие. България в контекста на Европа"Финансиране на международната търговияИрена Николова19.00 лв.
Как да повишим конкурентоспособността на туристическата фирма чрез корпоративна социална отговорностНаалян Генджева7.80 лв.
-5%
Микромотиви и макроповедениеТомас Шелинг17.01 лв.
-5%
Бизнес в бързата лентаЕвгени Станимиров37.91 лв.
-5%
Данъчно облагане и счетоводно приключване на 2024Колектив43.70 лв.
|